O Nas

O NAS

Jesteśmy małą rodzinną manufakturą zabawek stworzonych z materiałów z odzysku. Na początku tworzyliśmy zabawki dla naszych dzieci. Jednak świat dziecięcych aktywności i ich wpływ na rozwój zafascynował nas na tyle, że chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi pomysłami.

Tworzymy zabawki z miłości do dzieci, przyrody i prostoty życia.

NASZE ZABAWKI

Kreatywność to nie przywilej ludzi wyjątkowo obdarowanych, a wrodzona ludzka cecha. Każde dziecko rodzi się z naturalną ciekawością świata, chce doświadczać, eksperymentować i tworzyć.

Najnowsze badania wskazują, że kontakt z materiałami otwartymi wpływa u dzieci na rozwój inteligencji, kreatywności, samodzielności myślenia oraz działania.

Z tego też powodu nasze zestawy komponujemy w sposób otwarty i niezdefiniowany, każde dziecko dzięki swojej nieograniczonej wyobraźni może bawić się nimi w dowolny sposób. Swoboda działania jest w tym procesie kluczowa.

Nasze zabawki mają za zadanie pomóc kreatywności rozkwitnąć, nie mają jednego właściwego rozwiązania. To dziecko decyduje co z nich uczyni wzmacniając tym samym swoją niezależność i pewność siebie, mogąc poczuć dumę z własnych działań.

Zapewniając dziecku stymulująca i bezpieczną przestrzeń, dajemy mu idealne środowisko dla rozwoju mózgu.

#reggioinspired

TWORZYMY ZABAWKI Z MYŚLĄ O ZIEMI

Zdajemy sobie sprawę że nasze zabawki nie uratują Ziemi, jednak wierzymy w dziecięcą mądrość. Wierzymy, że dzieci widzące rodziców kupujących odpowiedzialnie w przyszłości będą dokonywać właściwych wyborów.

#upcycledtoys

#lesswaste

#replaytoys

MATERIAŁY

Do produkcji naszych zabawek wykorzystujemy przede wszystkim drewno, odpady z produkcji drewna kominkowego, wieka skrzyniopalet, odpady dębowe z produkcji parkietu, materiały z likwidacji lokalnej pasmanterii czy też korki po winie z zaprzyjaźnionej restauracji.

Worki do przechowywania naszych produktów szyjemy ze starych pościeli zakupionych w secondhandach, które przed wysyłka pierzemy w ekologicznym proszku do prania. Proszek zawiera nadwęglan sodu, który w połączeniu z wodą ma działanie dezynfekujące. Przepis na proszek TU.

WYSYŁKA ZERO WASTE

Nasze produkty starannie owijamy tekturą z odzysku i zabezpieczamy tak żeby wszystko dotarło w całości, jeśli jakaś przesyłka będzie potrzebowała pudełka to będzie to pudełko po butach bądź jakimś innym produkcie. Do pakowania naszych produktów używamy taśmy papierowej.

Translate »